Jak se vážou květinové věnce značky NASBÍRÁNO?

Jak se vážou květinové věnce značky NASBÍRÁNO?

 

Zajímalo vás někdy, jak se vlastně vážou květinové věnce NASBÍRÁNO? Jak to všechno drží pohromadě a kolik práce to vyžaduje?

 

Zvu vás do své dílny, kde mi můžete nahlédnout rovnou pod ruce…

 

Postup vázání dekorativního věnce:

1.)  Nejdříve si připravím vše, co budu potřebovat - základ na věnec (dřevěný, slámový, nebo jako na fotce kovový), vázací drát nebo jutový provázek, zahradnické nůžky a spoustu nádherného lokálního sušeného nebo živého materiálu.

2.) V tomto případě jsem zvolila jako základ vazby kovový kruh, který jsem navíc obalila kartonem, aby byl o něco mohutnější a neklouzal na něm jutový provázek. 

    

3.) Ze sušených trav, květin a listů si nejdříve vytvořím malou kytičku a opatrně ji připevním provázkem na  základ. Pak si připravím a připevním další a další... a tak dále. Jen si u toho pohlídám, abych podél celého věnce dávala všechny druhy, barvy, textury a abych přikládala materiál jak zvenku, tak i zevnitř kruhu. Stonky přivazuji na kruhový základ proti směru hodinových ručiček (tak, aby květy měly hlavy otočené ve směru hodinových ručiček). Takto bude věnec navázaný správně a bude působit pěkným dojmem.

    

4.) Místo, kde se květiny spojují do kruhu je obzvlášť náročné. Zde musím květiny, které jsem přivazovala jako první, podebrat a poslední svazky uvázat pod nimi. Je to nejnáročnější část věnce a vyžaduje pořádnou dávku trpělivosti a zkušenosti.

5.) Tradááá a hotový květinový věnec je na světě! 

    

 

Takto tedy vznikají všechny ty krásné a originální dekorativní věnce NASBÍRÁNO. I vy si můžete udělat radost a vyzdobit svůj domov jedním z nich. Ať je jaro, léto, podzim nebo zima, příroda stále nabízí nádherné květiny a rostliny, z nichž je radost tvořit!   

 

No a pokud se chcete na naše věnce podívat osobně, stavte se u mne v obchůdku v Jinačovicích 83, 664 34 Jinačovice.