Novinka Tip
Kód: 1647 | Značka: Přírodní-dekorace.cz

MALÝ-velký obJEVitel - Dopravní prostředky

430 Kč
Skladem

Dostává se Vám do rukou sada, která byla navržena a vytvořena pro zvídavé tvory (čti děti), které milují objevování svého okolí, potřebují víc než „jen“ obrázky, a chtějí uplatnit svoji fantazii. Dopravní prostředky je sada, kterou můžete dětem ukazovat od nejútlejšího věku, ale své využití najde i u větších dětí.

Kategorie: Dětský pokoj

Dostává se Vám do rukou sada, která byla navržena a vytvořena pro zvídavé tvory (čti děti), které milují objevování svého okolí, potřebují víc než „jen“ obrázky, a chtějí uplatnit svoji fantazii.

Sada obsahuje:

  • 6 vnějších čtverců (12x12 cm)
  • 6 vnitřních výřezů na jedno téma (Lesní zvířátka, Dinosauři, Zvířata na statku, Dopravní prostředky).
  • Praktický bavlněný pytlík na zavázání
  • Tipy, jak pracovat s pomůckou
  • Dárkovou papírovou krabičku s průhledem

Vyrobeno z dřevěné překližky.

Tip č. 1: Dejte je do ruky dětem a čekejte, co s nimi vymyslí. Jsou zábavné, naučné, rozvíjí kreativitu, jemnou motoriku, představivost. Lze si s nimi hrát doma i venku, ve tmě i na světle, a pokaždé mají jiné využití.

1.) Vezměte čtverce bez vnitřních výřezů ven a přikládejte k různým povrchům, vnímejte s dětmi různé barevné kombinace, barevné odstíny, textury.
2.) Zhasněte světlo a zahrajte si stínové divadlo. Sledujte, jak změna vzdálenosti od světelného zdroje mění velikost stínů. Vymýšlejte příběhy, učte se spolu názvy, vlastnosti zvířat, dopravních prostředků. Bavte se.
3.) Nechte dítě, ať vnitřní část dotvoří dle vlastní fantazie. Může jí vybarvit štětečkem, fixkami, nebo posypat třpytkami. Je to jen a jen na nich, jak budou vypadat. Můžete si je nalepit na špejli a hrát divadlo.
4.) Děti bude určitě bavit i vkládání a vyndávání vnitřní části (tvaru) do vnějšího čtverce. Nechte je, aby důkladně prozkoumaly tvary. Doporučujeme upozorňovat děti, aby se s pomůckou snažily pracovat opatrně, a připomínat, že se menší části (ocas, parohy…) můžou ulomit. Proto pomůcka není vhodná pro děti do 3 let, nebo se s ní musí pracovat pod dozorem dospělé osoby.
5.) Větší děti určitě ocení pomůcku jako šablonu k obkreslování vnitřní nebo vnější části.
6.) Vymýšlejte další způsoby, jakým se dá pomůcka využít. Je jich spousta.